Parafia Trzebież

I Komunia święta (27.05.2018r.)

13 Cze 2018. Autor: BES

W Uroczystość Trójcy Przenajświętszej – 27 maja w naszej parafii odbyła się I Komunia św. dzieci z klas trzecich. Po raz pierwszy to szczególne spotkanie z Eucharystycznym Jezusem przeżyło 23 dzieci. Przed rozpoczęciem uroczystości dzieci wraz z rodzicami zebrały się przed kościołem, gdzie przywiał ich ks. Proboszcz, a następnie rodzice udzielili błogosławieństwa swoim pociechom. Stało się już tradycją, że dzieci wchodzą do kościoła w procesji, prowadzonej przez ks. Proboszcza, trzymając rodziców za ręce, siadają w ławkach obok rodziców i wspólnie z rodzicami podchodzą do ołtarza aby przyjąć I Komunię św. Pięknym zwyczajem w naszej parafii jest również rozdanie chlebów na zakończenie Mszy św. Później chlebem tym dzieci dzielą się przy stole ze wszystkimi zaproszonymi gośćmi podczas przyjęcia pierwszokomunijnego.

O godzinie 17.00 dzieci uczestniczyły w nabożeństwie majowym, po którym otrzymały Pamiątki Pierwszej Komunii Świętej oraz zrobiono pamiątkowe zdjęcia z tej uroczystości.

Życzymy dzieciom, by radość z przyjęcia żywego Chrystusa trwała przez całe życie.

Kategorie: Bez kategorii | Komentarze (0) »

Zostaw komentarz

Uwaga: komentarze są moderowane. Jeżeli Twój nie pojawi się od razu, nie wysyłaj go ponownie.