Parafia Trzebież

Triduum Paschalne 2018

30 Mar 2018. Autor: BES

Wielki Czwartek rozpoczyna Święte Triduum Paschalne

O godz. 18.00 odbyła się Msza Wieczerzy Pańskiej. Jest to dzień ustanowienia sakramentu Eucharystii i Kapłaństwa. Dziękowaliśmy za obecność Chrystusa w Eucharystii i modliliśmy się za kapłanów, prosząc o liczne i święte powołania.

 

Wielki Piątek to dzień męki i śmierci Chrystusa.

W tym dniu Kościół nie sprawuje Eucharystii. Obowiązuje post ścisły.  Droga Krzyżowa odbędzie się o godz. 15.00. Zachęcamy do osobistej adoracji Chrystusa w ciągu dnia. Liturgię Wielkiego Piątku rozpoczniemy o godz. 19.00.

Wigilia Paschalna

Liturgia Wigilii Paschalnej jest najważniejszą i najbardziej uroczystą celebracją w Roku Liturgicznym. Składa się z: liturgii światła, liturgii słowa, liturgii chrzcielnej i liturgii eucharystycznej. Liturgię Wigilii Paschalnej powinno rozpoczynać się dopiero po zapadnięciu zmroku w sobotę. Otwiera ona pięćdziesięciodniowy okres wielkanocnej radości. Liturgia Wigilii Paschalnej rozpocznie się o godz. 19.00

Kategorie: Bez kategorii | Komentarze (0) »

Zostaw komentarz

Uwaga: komentarze są moderowane. Jeżeli Twój nie pojawi się od razu, nie wysyłaj go ponownie.