Parafia Trzebież

ODPUST PARAFIALNY W TRZEBIEŻY (14.09.2015)

22 Wrz 2015. Autor: BES

14  września 2015 roku w Trzebieży odbył się doroczny odpust ku czci Podwyższenia Krzyża Świętego. Uroczystej Eucharystii o godzinie 18.00 przewodniczył oraz wygłosił kazanie ks. Andrzej Galant. W słowie Bożym skierowanym do wiernych naszej parafii, ks. Andrzej podkreślił znaczenie krzyża w życiu każdego chrześcijanina. Zwrócił uwagę na liczne niebezpieczeństwa i okrutne prześladowania z jakimi się spotykają, i których doznają wyznawcy Chrystusa na świecie. Po Eucharystii, według dawnego zwyczaju, wierni podchodzili ucałować Krzyż znajdujący się w prezbiterium. Stało się też tradycją, że tego dnia dzieci z klas I otrzymują krzyżyki – znak przynależności do Jezusa Chrystusa, Syna Bożego i Naszego Zbawiciela.

Tegoroczna uroczystość rozpoczyna  przygotowania do siedemdziesiątej rocznicy powstania parafii. W każdy piątek przed Najświętszym Sakramentem modlić się będziemy koronką do Miłosierdzia Bożego prosząc o dobre duchowe przygotowanie do tego jubileuszu.

Kategorie: Bez kategorii | Komentarze (0) »

Zostaw komentarz

Uwaga: komentarze są moderowane. Jeżeli Twój nie pojawi się od razu, nie wysyłaj go ponownie.