Parafia Trzebież

Bierzmowanie (31.05.2013)

15 Cze 2013. Autor: BES

W piątek 31 maja 2013 roku w kościele p.w.  Podwyższenia Krzyża Świętego, w czasie Mszy św. o godz. 18.00 J.E Biskup M. B. Kruszyłowicz, udzielił sakramentu dojrzałości chrześcijańskiej 44 młodym osobom.

Katechizm Kościoła Katolickiego podpowiada nam, że sakrament bierzmowania wraz z chrztem i Eucharystią należy do „sakramentów wtajemniczenia chrześcijańskiego”, którego jedność powinna być zachowywana. Przyjęcie tego sakramentu jest konieczne jako dopełnienie łaski chrztu św. Przez sakrament bierzmowania ochrzczeni jeszcze ściślej wiążą się z Kościołem, otrzymują szczególną moc Ducha Świętego i w ten sposób jeszcze mocniej zobowiązani są, jako

prawdziwi świadkowie Chrystusa, do szerzenia wiary słowem i uczynkiem oraz do bronienia jej

Oby nowo bierzmowanym nie brakło gorliwości i wiary w dawaniu świadectwa Ewangelii i głoszenia jej całemu światu.

Kategorie: Bez kategorii | Komentarze (0) »

Zostaw komentarz

Uwaga: komentarze są moderowane. Jeżeli Twój nie pojawi się od razu, nie wysyłaj go ponownie.