Parafia Trzebież

Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata

10 Gru 2012. Autor: BES

Od 1925 roku w ostatnią niedzielę Roku Liturgicznego w Kościele katolickim przeżywamy Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata. Uroczystość tę ustanowił papież Pius XI, a w roku 1930, zatwierdzając statut dla polskiej Akcji Katolickiej, wyznaczył ten dzień na patronalne święto stowarzyszenia. Akcja Katolicka jest to struktura religijna, której głównym celem jest formacja duchowa, moralna i kulturalna.

25 listopada o godz. 12.00 w Trzebieży, w dniu patronalnego święta stowarzyszenia została odprawiona, uroczysta Msza św. w intencji Parafialnego Oddziału Akcji Katolickiej. Uroczystość ta była również okazją do włączenia, do służby liturgicznej ołtarza dwóch nowych ministrantów: Damiana Mędlewskiego i Damiana Sztobnickiego. Po Mszy św. na plebanii odbyło się spotkanie członków Akcji Katolickiej z Ks. Proboszczem i zaproszonym z tej okazji Ks. J. Mazurem.

Kategorie: Bez kategorii | Komentarze (0) »

Zostaw komentarz

Uwaga: komentarze są moderowane. Jeżeli Twój nie pojawi się od razu, nie wysyłaj go ponownie.